Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

logo MES

Energy Micro - Cortex-M3 s minimální spotřebou

Energy Micro, výrobce mikrokontrolérů s jádrem ARM Cortex-M3, se vydal cestou nízké spotřeby při zachování vysokého výkonu. Na trhu se již usadily první řady 32-bitových mikrokontrolérů, které vynikají svou nízkou spotřebou a to především díky modernímu monitorování celého mikrokontroléru. Obvody tak dosahují nesrovnatelně nižší spotřeby v porovnání s konkurencí a otevírají dveře i pro aplikace, kde rostou nároky na výkon, ale dodnes byly limitovány právě spotřebou.

Produkty společnosti Energy Micro:

  • EFM32 Gecko (32bitový mikrokontrolér pro běžné aplikace)

  • EFM32 Tiny Gecko (32bitový mikrokontrolér pro méně náročné aplikace)

  • EFM32 Giant Gecko (32bitový mikrokontrolér pro výkonné aplikace)

  • EFR – Energy Friendly Radios


32-bitové mikrokontroléry EFM32 Gecko

EM_blok_schemaTato řada mikrokontrolérů je vybavena běžnými periferiemi, které jsou potřeba pro standardní aplikace a dosahuje až 4x vyšší životnosti napájecích článků. V mikrokontroléru samozřejmě nechybí ADC, DAC, časovače, čítače, UART, I2C, watchdog, IO brány pro všeobecné použití a ve vyšší řadě také podpora rozhraní pro LCD až do velikosti 4x40 znaků.

Velikost flash paměti lze vybírat od 16kB do 128kB a v závislosti na velikosti pouzdra také počet IO bran. Mikrokontroléry jsou dostupné v pouzdrech QFN32, QFN64, QFP100 a BGA112.


EM_gecko

Porovnání úsporných režimů EM0 - EM4

EM_param

Pozn. v blokovém schématu mikrokontroléru (viz. výše) odpovídají barvy jednotlivých periferií a funkčních bloků barvám podporovaných úsporných režimům

32-bitové mikrokontroléry EFM32 Tiny GeckoEM_gecko_package

Pro embedded systémy je nyní chystána řada mikrokontrolérů EFM32 Tiny Gecko, která je zaměřena na nejlevnější a nejméně náročné aplikace. Tyto obvody budou k dizpozici během letošního roku 2010.


32-bitové mikrokontroléry EFM32 Giant GeckoEM_gecko_giant

Společnost Energy Micro je také v konečné fázi příprav nové rodiny procesorů s označením EFM32 Giant Gecko, která přináší flash paměť s velikostí až 1MB a rozhraní USB2.0 (12Mbit/s) s integrovaným 2kB bufferem. Poskytuje tak podporu pro USB-host i USB-bootloader. Výroba je předpokládána na rok 2011.


EFR – bezdrátove produkty

Společnost Energy Micro připravuje vlastní řešení pro bezdrátový přenos informací, které bude dostupné v širokém rozsahu kmitočtů a zajistí ¼ spotřebu v porovnání s nynějšími produkty dostupnými na trhu. Představení kompletní nabídky RF produktů je plánováno na rok 2011.


Vývojové prostředky

Samozřejmostí pro prvotní seznámení se s mikrokontroléry jsou vývojové kity, které jsou doplněny dalšími nástroji, knihovnami a integrovaným emulátorem pro snadné ladění aplikace.

EM_dev_board_2

Podporují prostředí:

  • IAR Embedded Workbench ®

  • KEIL uVision ®

  • GNU GCC


Systém AEM (Advanced Energy Monitor) pro monitorování spotřeby v reálném čase umožňuje správu energetických toků a možnou optimalizaci pro dosažení nejnižší možné spotřeby.

EM_dev_board_1


Odkazy:Energymicro

Oficiální stránky výrobce: http://www.energymicro.com

Datasheet EFM32G890: http://downloads.energymicro.com/devices/pdf/d0010_efm32g890_datasheet.pdf

Vytisknout E-mail

Copyright © 2021 MES Praha s.r.o.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

MES Praha s.r.o., Na Pavím vrchu 11, 150 00 Praha, tel: +420 241 933 765, E-mail: info@mespraha.cz