Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

logo MES

První 6ti osé měření pohybu na světě, které vměstnáte do knofliku

invensense-pouzdraSpolečnost InvenSense představuje řešení pro 6-ti osé zpracování pohybu, které sestává z jednoosé ISZ™ rodiny gyroskopů a nově vyvinutého IME-3000 3-osého akcelerometru se třemi analogovými vstupy. Tyto nové produkty tvoří společně s rodinou dvouosých IDG gyroskopů světově první řešení pro 6-ti osé MEMS zpracování pohybu, které je dodáváno jako nejmenší a nejrobustnější jednotka pro inerciální navigaci (IMU - “Inertial Measurment Unit”) pro CE aplikace.


Celou jednotku lze sestavit z dvou gyroskopů v pouzdře 4x5x1.2 mm a jednoho akcelerometru v pouzdře 3x3x0.9 mm, což poskytuje celkovou plochu 7x7mm s možností nárazů až 10.000g. Výrobci herních ovladačů a 3D dálkových audio/video ovládání tak mohou snadno implementovat 6-ti osé pohybové senzory od společnosti InvenSense do svých apliakcí.


Invensense-blokschema

Blokové schéma propojení obvodů pro snímání 6ti os pohybu


Pro řadu zařízení je stále častěji vyžadováno intuitivní uživatleské rozhraní ovládané pomocí pohybů ruky. Současné technologie, které se staly úspěšné především díky Nintendo Wii a Apple iPhone, jsou založeny na 3-osém akcelerometru, který poskytuje základní informace o náklonu, dokáže převracet fotky a sledovat lineární pohyby přístroje.

invensense-aplikace

Typy aplikací, kde je vhodné použít obvody od InvenSense


6-ti osé zpracování pohybových dat přidává informaci o rotačním pohybu z gyroskopů se třemi osami a lineárním pohybu z 3-osého akcelerometru a dosahuje tak vysoké přesnosti snímání v 3D prostředí a to včetně přesného rozpoznání gest. Například ovladač Wii MotionPlus sleduje pohyby hráčovi ruky s naprostou přesností a i sebemenší pootočení zápěstí či těla je přenášeno na televizní obrazovku. Multimediální obsah v případě digitální televize jako např. sledování filmů, fotografií, poslech hudby či nakupování, může být ovládán pohybem jedné ruky a lze tak rychle a snadno vybírat z nabídky v menu a nahradit tak zdlouhavé klikání.


invensense-nintendowiiDo současné doby si mohli nasazení 5- nebo 6-ti osého ovládání dovolit pouze významné firmy a dodat na trh zařízení jako Logitech MX Air Mouse nebo Nintendo Wii MotionPlus . Výzvou byl především nedostatek vhodných gyroskopů pro spotřební aplikace, nutnost kombinace více senzorů a zpracování dat z více zdrojů s odlišnými specifikacemi a možnostmi. S 6-ti osým řešením od InvenSense mohou výrobci dodávat přesné a miniaturní zařízení se senzory dostupnými z jediného zdroje.


Integrací 6-ti osého snímání pohybů dochází k rychlému nasazení MEMS technologií v aplikacích jako herní ovladače nebo dálková ovládání,” říká Jeremie Bouchaud, ředitel MEMS a vedoucí analytik v iSuppli. “Společnost InvenSense je první společností na světě, která je schopna dodat kompletní vybavení pro IMU ve spotřební elektronice.”


Naši zákazníci se nyní mohou obrátit na jediného dodavatele senzorů pro měření pohybu a nechat přizpůsobit obvody jejich požadavkům. Mohou tak snadno integrovat senzory a urychlit vývoj svého produktu,” říká Steve Nasiri, CEO a zakladatel společnosti InvenSense. “Výrobou 6-ti osého řešení jsme se zavázali k podpoře tohoto trhu a jako jediní jsme dnes schopni tyto obvody dodat. I nadále budeme pokračovat ve vývoji a vyšší integraci našich produktů.”


To vše díky patentované a prověřené (v současné době se vyrábí milión součástek měsíčně) platformě Nasiri-Fabrication, která umožňuje integraci MEMS a CMOS na jediném čipu a to s velmi rychlou výrobou ve velkých množstvích. Společnost InvenSense zmešila pouzdra svých produktů a v současné době jsou nejmenší na světě. To vše při zachování vysokého výkonu, malého šumu a nízké ceny.

Rodina jednoosých a dvouosých gyroskopů podporuje plný rozsah ±2,000°/sec, což dostačuje k pokrytí pohybů nutných pro herní konzole a herní ovladače pro PC. Dále jsou dostupné verze s menším rozsahem ±500°/sec, ideální pro 3D dálkové ovladače. Obvod IME-3000 obsahuje tři ADC vstupy pro jedno a dvouosé gyroskopy tak, aby dokázal poskytnout 6-ti osé měření s výstupním rozhraním I2C nebo SPI. Toto spojení přináší vysokou přesnost a rychlou odezvu, kterou nelze dosáhnout jakýmkoliv spojením jiných senzorů, jako např. kombinace akcelerometru a kompasu.

invensense-tabulka

Požadavky parametrů podle typu aplikace

Dostupnost

6-ti osé řešení je již dostupné ve formě vzorků spolu s vývojovou deskou s cenou $250.


Odkazy:InvenSense

Oficiální stránky výrobce: http://www.invensense.com

Video ukázka: http://www.invensense.com/support/videolibrary.html

Katalog produktů: http://www.invensense.com/products/index.htmlVytisknout E-mail

Copyright © 2021 MES Praha s.r.o.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

MES Praha s.r.o., Na Pavím vrchu 11, 150 00 Praha, tel: +420 241 933 765, E-mail: info@mespraha.cz