Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

logo MES

Bezdrátový přístup na baterky i do světa internetu

Jennic-routerProtokol 6LoWPAN vyvinutý společností Jennic umožňuje použití IP protokolu i v bezdrátových sítích postavených na IEEE802.15.4. Uvedením 6LoWPAN Ethernet Border-routeru na trh je k dispozici kompletní vývojový kit, který umožní propojit low power bezdrátové sítě s existujícími IP ethernetovými a internetovými rozvody bez potřeby nákladné gateway.

 • bezproblémové propojení bezdrátové sítě 6LoWPAN s Ethernetem
 • řešení postavené na IP protokolu odstraňuje nutnost použití gateway překladačů
 • low power bezdrátové řešení založené na všudypřítomném IP protokolu


6LoWPAN Ethernet Border-Router ukazuje, jak snadno lze propojit IP ethernetovou síť s low power aplikacemi postavenými na IEEE802.15.4. Jednotlivé IPv6 pakety jsou jednoduše přenášeny z ethernetové sítě na bezdrátové domény bez jakékoliv změny nebo zdržení a to do jakékoliv vrstvy protokolu, což ukazuje opravdu jednoduchou implementaci IP protokolu. Tím je odstraněn největší nedostatek, kterým dnes tyto sítě trpí. Pro překlad do světa IP potřebují výkonný gateway. 6LoWPAN Ethernet Border-Router je ukrytý v plastovém pouzdře, ze kterého vyčnívá konektor RJ45 pro připojení k ethernetu a SMA anténa pro bezdrátový přístup k 6LoWPAN / IEEE802.15.4. Na předním panelu jsou umístěny LED diody, které indikují napájení, rychlost a aktivitu routeru.

Jennic-network

Bezdrátová síť Ethernet/IEEE802.15.4


Díky 6LoWPAN vývojovému kitu lze demonstrovat výměnu UDP zpráv mezi sítí bezdrátových 6LoWPAN senzorů a jakýmkoliv PC s podporou IPv6, který je připojen kdekoliv do ethernetové nebo dokonce internetové sítě. UDP protokol je jedním ze základů IP protokolu a je velmi často využíván pro komunikaci mezi zařízeními Je velmi vhodný pro skladbu dat v low power bezdrátových sítích a také se jedná o průmyslově velmi známý standard.


Jennic-kit

Geoff Mulligan, předseda IPSO aliance tvrdí: „Již delší dobu pracuji po boku společnosti Jennic a bylo skvělé sledovat úsilí, se kterým vytvořili 6LoWPAN produkt a především „internetové věci“. Není pochyb, že dostupnost tohoto routeru jako součásti vývojového kitu přiláká mnoho nových zákazníků, kteří budou chtít prozkoumat možnosti a výhody propojitelnosti IP a low power aplikací.“


Naše 6LoWPAN řešení vytváří další možnost pro připojení senzorů, která bude představena IPSO aliancí na Networld+Interop v průběhu příštích tří dní v Las Vegas“, říká Jimi Simpson, produktový manažer 6LoWPAN v Jennicu. “Jsme členem IPSO aliance a hrajeme důležitou roli v součinnosti událostí a toto je skvělá příležitost ukázat světu, že tech nologie 6LoWPAN je tady a je připravena k použití”.


Vývojový kit je postaven na procesorech JN5139-001, které byly vivinuty přímo Jennicem. Díky tomu dokáže Jennic poskytnout svým zákazníkům kompletní nástroje a kity pro vývoj a celou řadu modulů pro výrobu menších sérií, které je nutné uvést rychle na trh.

Jennic-board

Senzorová deska s modulem JN5139, SMA konektorem

Protokol 6LoWPAN

Tento protokol vyvinutý společností Jennic poskytuje bezdrátovou propojitelnost pro zařízení, která využívají IEEE802.15.4 s Ethernetovým rozhraním postaveném na internet protokolu (IP). Protokol byl vyvinut speciálně pro použití s mikrokontroléry JN5139 a je navržen pro bateriové aplikace, které potřebují pracovat s Ethernetovou sítí, případně internetem. V protokolu jsou podporovány hvězdicové nebo poin-to-point topologie a vývojáři mohou jako základ použít protokol JenNet, který je velice stabilní a prověřený mnoha aplikacemi. Vývoj samotné aplikace nevyžaduje hluboké pochopení bezdrátových sítí díky vysoce abstraktnímu programovacímu nástroji Jenie/SNAP.

Jennic-stack

Vlastnosti:

 • IETF standard IP sítí
 • postaven na IEEE802.15.4 MAC a PHY
 • pracuje s procesory JN5139
 • poin-to-point nebo hvězdicová topologie
 • samoopravná síť
 • až 100 nodů
 • automatické routování a opravy
 • end-to-end potvrzování zpráv

Odkazy:Jennic

Oficiální stránky výrobce: http://www.jennic.com

Protokol 6LoWPAN: http://www.jennic.com/products/protocol_stacks/6lowpan

Vývojový kit 6LoWPAN: http://www.jennic.com/products/development_kits/jn5139_6lowpan_evaluation_kit

Vytisknout E-mail

Copyright © 2021 MES Praha s.r.o.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.

MES Praha s.r.o., Na Pavím vrchu 11, 150 00 Praha, tel: +420 241 933 765, E-mail: info@mespraha.cz