Polovodičové CMOS oscilátory

Společnost IDT představuje převratný koncept polovodičových CMOS oscilátorů, které dosahují přesnosti 100ppm napříč teplotním rozsahem, napěťovým rozsahem a dalšími parametry. Obvod IDT3C02 nabízí spotřebu 200nA (typicky) v pohotovostním režimu a rychlý start 100us (typicky). Tato kombinace představuje ideální parametry pro aplikace s velmi nízkou spotřebou a umožňuje cyklické zapínání a vypínání pro další úsporu energie.

 

Obvod pod označením IDT3C02 využívá patentované technologie IDT pro výrobu polovodičových CMOS oscilátorů a díky svým parametrům je vhodný pro nahrazení klasických krystalových oscilátorů s CMOS čipem. Dosahuje přitom přesnosti 100ppm a to ve velmi malém provedení bez mechanických prvků nebo PLL. Tento produkt byl navržen především pro návrhy komunikačních rozhraní s vysokými přenosovými rychlostmi jako např. 1Gb Ethernet, SAS, USB3.0 a PCIe. Obvod se vyznačuje velmi malou spotřebou a nízkým jitterem oproti standardním krystalovým oscilátorům. V blízké budoucnosti lze očekávat provedení s přesností 50ppm, rozšíření teplotního rozsahu pro průmyslové aplikace (I-temp), více výstupů (multi-freq CO) a napětím řízené CMOS oscilátory (VCCO).

 

IDT3C02

 

Parametry:

 

Oscilátory IDT3C02 jsou schopny generovat vysoce přesné frekvence bez použití mechanických či piezoelektrických prvků. Díky použití standardního CMOS výrobního procesu lze architekturu upravovat a přizpůsobit tak parametry a konfiguraci pro široké spektrum aplikací. Hlavním parametrem zůstává pracovní frekvence, která je programována již při výrobě a umožňuje generovat i ne příliš běžné frekvence oproti tradičním krystalovým řešením.

 

Značení obvodu:

 

IDT3C02_ordering

 

 

1) označení rodiny produktů 100ppm CMOS oscilátorůIDT3C02_package

2) napájecí napětí

3) typ výstupního signálu

4) "C" označuje integrovaný CMOS oscilátor

5) "XX" je specifiký kód produktu

6) FFF: frekvence, která byla nastavena výrobním procesem v MHz

7)pouzdro

8) teplotní rozsah

9) balení

 

Obvod IDT3C02 nabízí spotřebu 200nA (typicky) v pohotovostním režimu a rychlý start 100us (typicky). Tato kombinace představuje ideální parametry pro aplikace s velmi nízkou spotřebou a umožňuje cyklické zapínání a vypínání pro další úsporu energie. Vzhledem k tomu, že obvod neobsahuje žádné pohyblivé části a frekvence generuje elektronicky, je velmi odolný vůči otřesům a vibracím.

 


Datasheet produktu IDT3C02 je ke stažení zde

 

Vytisknout