Historie společnosti

Společnost MES Praha s.r.o. vystupuje na českém trhu jako distributor součástek pro elektronickou výrobu s důrazem na distribuci integrovaných obvodů renomovaných světových výrobců. Společnost vznikla v roce 1997 jako jediný, avšak nezávislý reprezentant distribučního koncernu MEMEC v České republice. V tomto spojení si získala jméno hlavně mezi uživateli programovatelných logických obvodů a mikrokontrolérů.

Postupně získala trh i pro další producenty z oblasti telekomunikací, průmyslové automatizace, automobilového průmyslu a spotřební elektroniky. V průběhu roku 2005 došlo k zásadní změně ve filozofii činnosti firmy. Změny v zaběhlé fungující struktuře nám umožnily uvolnit své vazby na jediného dodavatele a vstoupit do nových obchodních struktur s výrobci elektronických součástek i s jejich oficiálními distribučními kanály.

Uzavřením partnerství s renomovanými společnostmi jsme získali možnost zastoupení výrobců nejmodernějších součástek a modulů (technologií) pro oblasti komunikací a zpracování obrazu. Můžeme tak plně využívat technické zázemí partnerů ve prospěch našich zákazníků.

Vytisknout